Szczęki do ramy blacharskiej

Szczęki do ramy blacharskiej to elementy niezbędne w każdym warsztacie blacharskim. Wykorzystuje się je podczas większości napraw. Służą one do montażu pojazdu. Po wprowadzeniu pojazdu na ramę musi on zostać odpowiednio przytwierdzony i zabezpieczony. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się tak zwane szczęki progowe. Dopiero wtedy można przystąpić do właściwej naprawy, czyli naciągnięcia uszkodzonych elementów, aby przywrócić im prawidłowy kształt. Standardowo przy zakupie ramy blacharskiej dodawane są 4 sztuki szczęk. Należy jednak pamiętać, że są to podstawowe wersje. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczęk do ram blacharskich, przeznaczonych do różnych modeli samochodów oraz różnych napraw.

Część szczęk wyposażona jest w dodatkowe uszy, które umożliwiają ich ciągnięcie. Wśród nich wyróżnić można między innymi typ boczny, przeznaczony do naciągania karoserii z boku, na przykład za słupki. Dostępne są również szczęki dwukierunkowe, które umożliwiają naciąganie w dwóch kierunkach jednocześnie, a także modele czołowe czy uniwersalne.

Szczęki do ramy blacharskiej wykonane są z wytrzymałych materiałów, dobrze znoszących częstą eksploatację. Najczęściej jest to odkuwana stal, pokryta chromowaną powłoką. Zdarzają się również egzemplarze ze stali chromowo-molibdenowej. Dzięki wykorzystaniu tak trwałych surowców, szczęki zyskują dużą siłę poprzeczną oraz wzdłużną. Konkretne parametry są zależne od wybranego modelu.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą szczęk do ram blacharskich, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i dobierzemy dla Państwa odpowiedni rodzaj klamer.