Rama blacharska z pomiarem

Rama blacharska z pomiarem to narzędzie, który łączy w sobie dwie funkcje – naprawczą oraz pomiarową. Dzięki temu znacznie usprawnia pracę w każdym zakładzie blacharsko-lakierniczym. Nie wymaga każdorazowego montowania oddzielnego systemu pomiarowego, co jest dużym ułatwieniem. Dokonywanie pomiarów jest nieodłącznym elementem każdej naprawy. Poznanie wymiarów uszkodzonego pojazdu jest niezbędne do tego, aby prawidłowo zaplanować naprawę. Istotne jest ich sprawdzanie również podczas prac blacharskich, aby stale monitorować postępy. Kontrola po przeprowadzonej naprawie pozwala ocenić, czy wszystkie rozmiary są zgodne z fabrycznymi.

Rodzaje ram blacharskich z pomiarem

Jednymi z najpopularniejszych ram blacharskich z pomiarem są te wyposażone w mechaniczny systemy pomiarowe. Są to najczęściej aluminiowe, lekkie konstrukcje, które w żaden sposób nie wpływają na funkcjonalność czy stabilność ramy blacharskiej. Składają się one z dwóch części – dolnej i górnej. Dzięki temu umożliwiają dokonywanie pomiarów na dowolnej wysokości karoserii, a także w takich miejscach jak komora silnika czy bagażnik. Rama pomiarowa znajdująca się na dole współpracuje z górną za pomocą suwaków. Dzięki temu dokonywanie pomiarów przebiega bardzo sprawnie, a przy tym dokładnie. Miary zamieszczone na ramach blacharskich z pomiarem pozwalają na pobranie wymiarów z dokładnością do 1 mm. Wśród bram blacharskich z pomiarem występują także te wyposażone w elektroniczny system pomiarowy, choć są one rzadziej używane. Najczęściej w zakładach znajdują się osobne urządzenia do komputerowych pomiarów, które są stosowane w zależności od potrzeb.

Jeśli poszukują Państwo ramy blacharskiej z pomiarem, zapraszamy do kontaktu!

Tagy:

plechový rám, plechové rámy, plechové panely, rámy na opravu kabiny nákladních vozidel, rámy na opravu střechy nákladních vozidel, plechové rámy nákladních vozidel, rámy na opravy nákladních vozidel, dílenské vybavení, výrobce plechových rámů, plechové rámy nákladních vozidel, deska na opravu karoserie, oprava karosérie, výrobce plechových rámů, cena plechového rámu, frézování, soustružení, kovoobrábění, docer, výrobce plechových  docer