SYSTEMY POMIAROWE

Dodatkowym wyposażeniem do oferowanych przez naszą firmę ram naprawczych, a dość często spotykanym w naszym kraju i cieszącym się dobrą opinią wśród blacharzy, są mechaniczne systemy pomiarowe.

Konstrukcja tych systemów wykonana jest z profili aluminiowych zapewniających sztywność i lekkość. Pomiar kontrolny punktów bazowych karoserii może być przeprowadzany przed, w trakcie, jak i po dokonaniu naprawy. Mechaniczny system pomiarowy składa się z pomiaru dolnego oraz współpracującego z nim układu górnego bramki. Układ dolny bazuje na ramie pomiarowej, a układ pomiarowy górny współpracuje za pomocą suwaków z ramą dolną. Pomiar górnej i dolnej części karoserii odbywa się w układzie prostokątnych x, y i z. Do pomiaru górnych części karoserii, komory silnika oraz bagażnika zostało zaprojektowane górne urządzenie pomiarowe bramka.
System pomiarowy dolny
System pomiarowy górny
System pomiarowy górny podpięty do samochodu osobowego
System pomiarowy górny
System pomiarowy dolny
System pomiarowy dolny
Mechaniczne systemy pomiarowe mogą z powodzeniem funkcjonować jako osobne narzędzie, a także być łączone z ramami blacharskimi, zarówno naszej firmy, jak i innych producentów. Dzięki temu wykazują one szerokie zastosowanie. Jeśli system nie jest stosowany w połączeniu z ramą, najczęściej konieczne jest wykorzystanie podnośników czy kanałów, aby dokonać pomiaru w sposób prawidłowy. Wymiary zwykle mierzone są w układzie odniesienia. Trzy główne jego elementy to wzdłużna płaszczyzna pionowa, płaszczyzna pozioma oraz płaszczyzna poprzeczna. Systemy pomiarowe wykorzystywane są zarówno do pomiarów diagnostycznych, jak i pomocniczo podczas napraw.
Dokonując jakichkolwiek pomiarów, należy kierować się kartami pomiarowymi dostępnymi dla każdego modelu i rocznika samochodu. Są to katalogi firm: AUTODATA, AUTOINFO. W karcie znajdują się informacje o punktach kontrolnych płyty podłogowej danego pojazdu. Do punktów charakterystycznych należą między innymi otwory konstrukcyjne, technologiczne, śruby mocujące czy nakrętki. Niestety mogą one ulec pewnym zmianom, powstałym na przykład w wyniku eksploatacji czy przeprowadzanych drobnych napraw. W takim przypadku konieczne jest przywrócenie ich do pierwotnych parametrów. Często wystarczające jest ich odpowiednie oczyszczenie. Co ważne, ocena stanu geometrii płyty podłogowej powinna być każdorazowo przeprowadzana w oparciu o tolerancję fabryczną, również zawartą w karcie pomiarowej. Samo dokładne pobranie wymiarów jest istotne, jednak aby prawidłowo ocenić uszkodzenia i zaplanować naprawę niezbędna jest fachowa wiedza blacharza.

Jeśli są Państwo zainteresowani profesjonalnym, mechanicznym systemem pomiarowym, zapraszamy do kontaktu!

Cennik

Systemy pomiarowe:

Systemy pomiarowe dolne dł, 4000 mm - w zależności od typu od 4800zł
Systemy pomiarowe górne (branka) - w zależności od typu od 1800zł
Listwy pomiarowe rozsuwane dł. 2000 - 3500 mm 450-500zł


*ceny zamieszczone powyżej są cenami netto

Tagi:

rama blacharska, ramy blacharskie, płyty blacharskie, ramy do napraw kabin samochodów ciężarowych, ramy naprawcze blacharskie, ramy blacharskie do ciężarówek, ramy naprawcze do ciężarówek, wyposażenie warsztatów, ramy blacharskie producent, ramy blacharskie do samochodów ciężarowych, płyta do naprawy karoserii, ramy do naprawy karoserii, rama blacharska producent, rama blacharska cena, frezowanie, toczenie, obróbka metali, docer, ramy blacharskie docer