Co wchodzi w skład wyposażenia ram blacharskich?

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Wiele napraw w warsztatach samochodowych wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Jednymi z nich są ramy blacharskie. Dzięki nim możliwe staje się wykonanie nawet szczególnie trudnych i zaawansowanych prac związanych nie tylko z samochodami osobowymi, lecz także dostawczymi oraz ciężarowymi. Jakie elementy wchodzą w skład wyposażenia ram blacharskich?

Czym są i do czego służą ramy blacharskie? 

Tak jak zostało wspomniane, ramy blacharskie znajdują zastosowanie w wielu warsztatach samochodowych. Służą szczególnie do napraw pojazdów powypadkowych. Dzięki nim możliwe jest sprawne usunięcie wszelkich uszkodzeń oraz wgnieceń negatywnie wpływających na estetykę karoserii. Obecnie na rynku są dostępne ramy blacharskie w różnych rozmiarach dopasowane do odmiennych pojazdów oraz innych typów napraw. Jedno jest jednak pewne — trudno wyobrazić sobie profesjonalny warsztat samochodowy bez tego rodzaju sprzętu.

Co składa się na ramę blacharską? 

Każda rama blacharska jest skonstruowana w taki sposób, aby można było przy wykorzystaniu docera podpiąć samochód w dowolnych miejscach zapewniając ciągnięcie w dowolnie wybranym kierunku. Dzięki temu można przywrócić określonym elementom ich oryginalny kształt. W skład ramy blacharskiej wchodzi następujące wyposażenie:

  • ramiona boczne przesuwne, za pomocą których przymocowuje się szczęki;
  • szkielet ramy wykonywany z profili zamkniętych;
  • łańcuch z hakiem, który umożliwia jego skrócenie na wieży;
  • siłownik, wąż ciśnieniowy, a także specjalna pompa;
  • szczęki zaciskowe pozwalające na mocowanie karoserii pojazdu;
  • kółka, które wsuwa się w prowadnice;
  • komplet stopek;
  • rolka ruchoma — dzięki niej możliwe jest ciągnięcie w dół.

Te wszystkie elementy sprawiają, że ramy blacharskie mogą okazać się nieocenione podczas napraw różnego typu pojazdów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, aby wybierać wyłącznie sprzęt od renomowanych dostawców. Wtedy można mieć bowiem pewność, że każdy element wyposażenia został wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów.

Please publish modules in offcanvas position.