RAMY BLACHARSKIE

Firma Tapka jest producentem cenionych na rynku i wykorzystywanych przez wiele serwisów samochodowych, uniwersalnych ram blacharskich do napraw samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Produkujemy urządzenia solidne i łatwe w obsłudze, pozwalające na przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych prac blacharskich. Ramy naprawcze z logo naszej firmy to sprzęt niezawodny i niezbędny przy odbudowie nadwozi pojazdów powypadkowych.

Zastosowanie ram blacharskich

Ramy naprawcze pozwalają na szybką i w pełni profesjonalną naprawę karoserii samochodów powypadkowych. Jest to podstawowy element wyposażenia profesjonalnych serwisów samochodowych, dzięki któremu czas naprawy aut jest krótki. Ramy wykorzystywane są do naprawy powypadkowej, a także do naprawy wgnieceń i uszkodzeń karoserii. Pomagają w przywróceniu samochodom ich pierwotnego kształtu i walorów użytkowych.

 

Rama blacharska UR 4000

Oferta ram blacharskich


Mamy szeroką ofertę ram blacharskich. Produkujemy ramy różnej wielkości, potrzebne zarówno do drobnych, jak i bardzo poważnych napraw blacharskich w pojazdach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Wykonujemy też zindywidualizowane ramy o wymiarach wskazanych przez Klienta. Produkujemy ramy blacharskie z frezowanymi prowadnicami oraz ramy bez prowadnic. Oferujemy ramy z najazdami z blachy aluminiowej ryflowanej.

W naszej ofercie znajdą Państwo także gotowe ramy blacharskie w kilku różnych rodzajach. Należą do nich między innymi ramy naprawcze wyposażone w podnośnik. Dzięki takiemu połączeniu nie ma konieczności korzystania z dwóch oddzielnych sprzętów, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Oferujemy również ramy blacharskie posadzkowe. Są one szczególnie polecane do warsztatów o niewielkim metrażu. Po ich złożeniu można z nich korzystać jak ze zwykłego, płaskiego stanowiska roboczego. W zakładzie blacharskim musi znaleźć się też system pomiarowy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy do oferty ramę do napraw blacharskich z funkcją pomiaru. Umożliwia to bieżące sprawdzanie geometrii przed, w trakcie i po naprawie, bez konieczności montowania dodatkowych urządzeń.

Produkowane przez nas urządzenia gwarantują sztywność i wytrzymałość konstrukcji podczas skomplikowanych napraw samochodów. Udzielamy gwarancji na zakupiony sprzęt. Chętnie doradzimy Państwu przy wyborze sprzętu. Zapraszamy do kontaktu.
Rama blacharska UR 4000 z podpiętym samochodem osobowym

Konstrukcja ramy naprawczej

Konstrukcja ramy naprawczej jest tak zaprojektowana, że używając docera, możemy podpiąć go do ramy w dowolnym miejscu, uzyskując w każdym z tych miejsc ciągnięcie w dowolnie obranym kierunku. Używając ramy naprawczej w standardowym wyposażeniu, mamy także możliwość ciągnięcia uszkodzonych elementów w dół przywracając w ten sposób pierwotne kształty i wymiary. Możliwe są również podpięcia kilku docerów ciągnących uszkodzone elementy karoserii samochodu powypadkowego w różnych kierunkach w tym samym czasie, co skraca czas naprawy. Rama naprawcza to niezbędny sprzęt w każdym zakładzie blacharskim.

Jeszcze przed przystąpieniem do naprawy i podpięciem pojazdu do docerów, konieczne jest jego umiejscowienie na płycie blacharskiej oraz odpowiednie zabezpieczenie. Mocowanie samochodu jest zależne od stopnia jego uszkodzenia. Najczęściej wystarczające jest zabezpieczenie za pomocą 4 szczęk. Kupując u nas ramę blacharską, otrzymują je Państwo w komplecie. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczne może być zablokowanie auta w punktach bazowych płyty podłogowej. Dopiero po takim przygotowaniu można podpiąć docery. Do tego celu wykorzystuje się wytrzymałe łańcuchy. Za ruch ramion docerów odpowiada układ hydrauliczny składający się z pompy, przewodu oraz siłownika. Jeśli są Państwo zainteresowani wytrzymałą, kompletną ramą do napraw blacharskich, znajdą ją Państwo w naszej ofercie.

Płyta do prostowania samochodów

Płyta do prostowania samochodów to praktycznie obowiązkowy element wyposażenia niejednego warsztatu. Ponieważ to sprzęt, który powinien służyć przez długie lata, warto zadbać o to, by ramy do naprawy samochodów pochodziły od sprawdzonego producenta. Tak jest z rozwiązaniami, które znajdą Państwo w naszej ofercie. Należy bowiem przypomnieć, że produkcją w tym zakresie zajmujemy się już od kilkudziesięciu lat, co pozwoliło nam zdobyć szeroki doświadczenie oraz doskonałą znajomość oczekiwań naszych klientów, a także konkretnych trudności oraz problemów, z którymi muszą się mierzyć w codziennej praktyce.

Ważną zaletą dostarczanych przez nas płyt do prostowania samochodów jest ich niezwykła wytrzymałość. Nie należy przecież zapominać, że ten typ urządzeń narażony jest na oddziaływanie niemałych sił. Do tego dochodzi też ryzyko zetknięcia z wodą, wilgocią, a także agresywnym środowiskiem chemicznym. W każdym z powyższych przypadków płyta musi wykazać się odpornością. Innym ważnym aspektem jest kształt urządzenia, który wpływa na komfort pracy i lepszą dostępność poszczególnych części auta, które poddawane są zabiegom regeneracyjnym. Ponieważ od lat przyglądamy się pracy naszych klientów, dobrze wiem, jak projektować nasze urządzenia, by te ułatwiały specjalistyczne działania serwisowe.

Warto podkreślić, że nie tylko produkujemy, projektujemy i dostarczamy płyty do prostowania samochodów, ale służymy też rzeczowym wsparciem doradczym. Bez względu na to, czy potrzebują Państwo płyty blacharskiej do samochodu osobowego, czy ramy blacharskiej do samochodów dostawczych, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Oferujemy pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań.

Produkowane przez nas ramy naprawcze wykonywane są w następujących wymiarach:

 • długość od 2000 mm do 5000 mm,
 • szerokość 940 mm,
 • grubości od 140 mm do 160 mm.

*Inne wymiary ram są produkowane na indywidualne zamówienia Klienta.

Standardowe wyposażenie ramy:

 • szkielet ramy wykonany z profili zamkniętych,
 • ramiona boczne przesuwne do mocowania szczęk (4 sztuki),
 • docer z układem hydraulicznym, który ma dwie zwrotnice umożliwiające ciągnięcie w różnych pozycjach,
 • pompa 2-stopniowa, siłownik, wąż ciśnieniowy o sile tłoczenia 12-15 ton,
 • atestowany łańcuch o długości 2 m z hakiem do skracania łańcucha na wieży,
 • szczęki zaciskowe hartowane do mocowania karoserii za progi ze śrubami 8.8 -komplet 4 sztuk,
 • rolka ruchoma umożliwiająca ciągnięcie w dół,
 • kółka o średnicy 160mm wsuwane w prowadnice ułożyskowane obrotowe - komplet 4 sztuk,
 • komplet stopek wsuwanych z możliwością regulacji wysokości,
 • stopa wsuwana do unoszenia ramy.

Cennik

Ceny ram:

rama 2000mm z wyposażeniem standardowym  
rama 3000mm z wyposażeniem standardowym  
rama 3000 mm z wyposażeniem standardowym
+frezowane prowadnice na całym obwodzie
 
rama 4000mm z wyposażeniem standardowym  
rama 4000mm z wyposażeniem standardowym + frezowane prowadnice na całym obwodzie  
rama 5000mm z wyposażeniem standardowym    
Rama naprawcza do napraw kabin samochodów ciężarowych  
Rama naprawcza 4000x2000 z najazdami  
ceny ram wykonanywanych z profili importowanych (Austria, Niemcy)     


*ceny zamieszczone powyżej są cenami netto

Wyposażenie dodatkowe:

przedłużenie wieży ciągnącej    
żuraw z blokadą do ciągnięć górnych   
śruba rzymska 4tony   
najazdy do wprowadzania pojazdu na ramę  
najazdy z blachy profilowanej ocynkowanej     
uchwyty specjalistyczne ( BMW, Mercedes)    
uchwyty specjalistyczne ( Renault, Nissan)  
belka umożliwiająca ciągnięcie w dół w każdym miejscu ramy  
docer pomocniczy na śrubę rzymską(mały)
 
docer pomocniczy na śrubę rzymską(na kółkach)
 
docer pomocniczy na kółkach z hydrauliką 16 t
 
drugi docer główny (koń) z układem hydraulicznym       
siłownik hydrauliczny Ø 55/270    
pompa hydrauliczna nożna    
pompa pneumatyczna BVA PA1500
 
pompa pneumatyczna Enerpac /cena wg. kursu/ EURO
 
Siłownik hydrauliczny fi 55x270  


*ceny zamieszczone powyżej są cenami netto

Tagi:

rama blacharska, ramy blacharskie, płyty blacharskie, ramy do napraw kabin samochodów ciężarowych, ramy naprawcze blacharskie, ramy blacharskie do ciężarówek, ramy naprawcze do ciężarówek, wyposażenie warsztatów, ramy blacharskie producent, ramy blacharskie do samochodów ciężarowych, płyta do naprawy karoserii, ramy do naprawy karoserii, rama blacharska producent, rama blacharska cena, frezowanie, toczenie, obróbka metali, docer, ramy blacharskie docer