DOCERY

Docer to słup naprawczy wykonany ze sztywnych i wytrzymałych kształtowników wyposażony w łańcuch blacharski i siłownik hydrauliczny. Może on pracować niezależnie i służyć w warsztacie blacharskim do drobnych napraw karoserii. Docerów blacharskich używa się również podczas poważnych napraw nadwozi samochodów osobowych, dostawczych oraz ram nośnych i kabin pojazdów ciężarowych mocując je na ramach blacharskich.

Słupy naprawcze na wyposażeniu każdego warsztatu blacharskiego


W wyposażeniu zakładu blacharskiego nie może zabraknąć specjalistycznych słupów naprawczych, służących do ciągnięcia odkształconych elementów nadwozi samochodowych. Ciągniony element karoserii połączony jest z docerem łańcuchem i za jego pośrednictwem z wykorzystaniem pompy hydraulicznej i siłownika naprawiany. W naszej ofercie znajdziecie niezależnie funkcjonujące docery dwuszczękowe. Dzięki niewielkim gabarytom, łatwości montażu i prostej obsłudze pozwalają na podstawowe naprawy nawet w niewielkiej przestrzeni warsztatowej.

Systemy ciągnące
naszej produkcji to solidne urządzenia pozwalające na dokonania prostych napraw karoserii samochodów powypadkowych. Docery doskonale nadają się do napraw lekkich uszkodzeń blacharskich. Wprowadzenie i montaż samochodu do urządzenia odbywa się zaledwie w kilka minut. Dodatkowo zastosować można system pomiarowy mechaniczny lub elektroniczny, który niezastąpiony jest przy ocenie postępu prac i właściwego usytuowania najważniejszych punktów geometrycznych pojazdu.
Docer - słup naprawczy, dwuszczękowy, łamany z łańcuchem z hakiem
Dozer umożliwia naprawę uszkodzeń wzdłużnych i bocznych. Pierwsze z nich powstają przede wszystkim w wyniku zderzenia czołowego. Mogą być to zarówno zgniecenia wzdłużne równomierne, jak i wichrujące. Ich rodzaj zależny jest głównie od miejsca uderzenia, czyli tak naprawdę od rozłożenia sił deformujących. Na skutek takiego zderzenia uszkodzeniu ulec mogą takie elementy jak zderzaki, pokrywa silnika, podłużnice czy pas przedni.

Uszkodzenia boczne z kolei, do których również może zastosowany być dozer, powstają w wyniku uderzenia jednego pojazdu w bok drugiego. Dzielą się one na narożne oraz centralne, przy czym te pierwsze stwarzają mniejsze niebezpieczeństwo dla osób podróżujących pojazdem oraz kończą się lżejszymi uszkodzeniami samochodu. Na skutek zderzeń bocznych najczęściej prostowania wymagają progi czy słupek środkowy.

Dostępny w naszej ofercie dwuszczękowy docer jest wyposażony w wytrzymały łańcuch z hakiem, pompę hydrauliczną oraz siłownik do ramy blacharskiej o udźwigu aż 12 ton. Jest to więc kompletny zestaw, który sprawdzi się w wielu naprawach, zarówno tych lżejszych, jak i ciężkich, wymagających użycia dużej siły.

Jeśli są Państwo zainteresowani docerem z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i szerzej opowiemy o dostępnym u nas sprzęcie. W razie potrzeby doradzimy w wyborze nie tylko dozera, ale i dodatkowych elementów wyposażenia warsztatu blacharskiego. Gwarantujemy fachową pomoc i sprawną realizację zamówienia.

Cennik

Docery:

dwuszczękowe, łamane (pompa, siłownik 12 ton) , łańcuch z hakiem 3200zł


*ceny zamieszczone powyżej są cenami netto

Tagi:

rama blacharska, ramy blacharskie, płyty blacharskie, ramy do napraw kabin samochodów ciężarowych, ramy naprawcze blacharskie, ramy blacharskie do ciężarówek, ramy naprawcze do ciężarówek, wyposażenie warsztatów, ramy blacharskie producent, ramy blacharskie do samochodów ciężarowych, płyta do naprawy karoserii, ramy do naprawy karoserii, rama blacharska producent, rama blacharska cena, frezowanie, toczenie, obróbka metali, docer, ramy blacharskie docer