Obróbka skrawaniem

Nasza firma od początku swojej działalności specjalizowała się w świadczeniu usług obróbki skrawaniem i wykonywaniu prac ślusarskich. Jakiś czas temu dostrzegliśmy szansę na dynamiczny rozwój naszej firmy, poprzez wykorzystanie do obróbki metali nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie. To pozwoliło nam zrobić duży krok w kierunku unowocześnienia naszej produkcji. Aktualnie oprócz konwencjonalnych technik stosujemy obróbkę CNC. Na nasze zaplecze techniczne składają się tokarki CNC i frezarki CNC, szlifierki do otworów i wałków, piły taśmowe, gilotyny, prasy krawędziowe, prasy mechaniczne i hydrauliczne, walcarki i automaty spawalnicze. Oferujemy usługi w zakresie obróbki skrawaniem m.in.: frezowanie, toczenie i hartowanie.

Obróbka skrawaniem polega na modelowaniu brył wykonanych z twardych surowców, na przykład stali, poprzez usunięcie nadmiaru materiału. Z tego też względu bywa nazywana metodą ubytkową. Doskonale sprawdza się przede wszystkim przy produkcji precyzyjnych elementów, bogatych w detale. Za pomocą dedykowanych narzędzi możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu, rozmiaru oraz pożądanych funkcjonalności. Najczęściej z usług obróbki skrawaniem korzystają firmy motoryzacyjne, a także te działające w branży meblowej czy drzewnej. Sam proces przygotowywania danego elementu składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to obróbka wstępna, która polega na usunięciu wierzchnich warstw materiału. Drugi to tak zwana obróbka kształtująca. Jej celem jest nadanie właściwego kształtu danego przedmiotu. Ostatni z etapów to obróbka wykańczająca, podczas której wykańcza się dany element do dokładnych wymiarów, kształtu oraz nadaje mu się odpowiednią gładkość.

Obróbka skrawaniem CNC

O zaletach obróbki skrawaniem CNC nie trzeba nikogo przekonywać. Warto tylko przypomnieć, że maszyny sterowane cyfrowo poprzez programy komputerowe wykonują swoją pracę z niebywałą dokładnością w sposób powtarzalny. To pozwala na szybką i dokładną realizację dużych zleceń. Obróbka skrawaniem CNC eliminuje ludzkie błędy i przyczynia się do oszczędności surowca. Wszystkie elementy wykonane obrabiarkami sterownymi numerycznie cechuje duża dokładność wymiarów i doskonała jakość krawędzi.


Czym różni się tradycyjna obróbka skrawaniem od obróbki CNC?Największą różnicą między tradycyjną obróbką skrawaniem a obróbką CNC, jest sposób obsługi maszyny. W klasycznej metodzie maszyny obsługiwane są ręcznie, z kolei w przypadku CNC steruje się nimi za pomocą odpowiednich programów. Tradycyjna obróbka sprawdza się w przypadku produkcji pojedynczych elementów. Jeśli z kolei chodzi o zamówienia hurtowe, zdecydowanie lepszym wyborem jest obróbka CNC. Pozwala ona na wydajniejszą pracę przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.


Obróbka skrawaniem – dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Być może zastanawiają się Państwo, dlaczego warto wybrać nasze usługi, gdy mowa o obróbce skrawaniem. Cóż – cechują nas dwie podstawowe zalety. Po pierwsze – doświadczenie. Po drugie zaś – doskonałe zaplecze sprzętowe. Lata, które spędziliśmy w branży, to czas intensywnej nauki. Mowa tu nie tylko o opanowywaniu konkretnych kompetencji i zdobywaniu specjalistycznej wiedzy, ale też o świadomości dotyczącej preferencji naszych klientów. Dzięki temu doskonale trafiamy w zapotrzebowanie współczesnego rynku, a rozwiązania, które oferujemy, są nie tylko efektywne i niezawodne, ale też nowoczesne.

Drugą kwestią jest wspomniane już wsparcie w technologii. Maszyny najnowszej generacji to nie tylko sprawność w działaniu i oszczędność czasu, ale też niezwykła precyzja oraz powtarzalność. Dwa ostatnie czynniki mają zdecydowany wpływ na fakt, że obróbka skrawaniem przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi stanowi doskonałe wsparcie dla rozlicznych gałęzi przemysłu, gdzie liczy się dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Dlaczego warto sięgnąć po naszą pomoc w kontekście obróbki skrawaniem? Choćby dlatego, że współpracujemy z wybitnymi specjalistami. Nasi fachowcy to ludzie o otwartych głowach i rozbudowanej wyobraźni technicznej. Jeśli więc poszukują Państwo specjalistów, którzy podejmą się nawet najtrudniejszych zadań, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Warto dodać, że obróbka skrawaniem to tylko jedno z pól naszej działalności.

Produkcja konstrukcji stalowych

Zajmujemy się produkcją konstrukcji stalowych. Dzięki rozbudowanej bazie maszynowej oraz kompetentnym i profesjonalnym pracownikom produkujemy spełniające wszelkie standardy i oczekiwania kontrahentów lekkie konstrukcje stalowe, oraz części do maszyn kolejowych i do maszyn rolniczych. Zatrudniamy własnych projektantów, a prace wykonujemy na podstawie rysunków własnych lub powierzonych. Jesteśmy firmą solidną i rzetelnie podchodzącą do wszystkich prac związanych z obróbką metali.

Zakres wykonywanych przez naszą firmę usług obejmuje:

  • toczenie:  przedmioty o średnicy do Ø800 mm i długości max. 3300 mm,
  • frezowanie: maksymalna długość przejścia stołu frezarek w osi x = 1500 mm, w osi y = 700 mm, w osi z = 750 mm,
  • szlifowanie wałków o średnicy do Ø 250 mm i długości max. 1000 mm, 
  • szlifowanie otworów o średnicy do Ø 550 mm,
  • strugania: maksymalna długość przejścia stołu strugarki 500 mm, maksymalna wysokość przedmiotu 450 mm, szerokość do 500 mm,
  • spawanie elementów stalowych elektrycznie, Tig/Mig/Mag,
  • spawanie elementów ze stali nierdzewnej.
Jeśli chcą Państwo skorzystać z usług tradycyjnej obróbki skrawaniem czy obróbki CNC, zapraszamy do kontaktu! Podejmiemy się realizacji nawet skomplikowanych zleceń.

Tagi:

rama blacharska, ramy blacharskie, płyty blacharskie, ramy do napraw kabin samochodów ciężarowych, ramy naprawcze blacharskie, ramy blacharskie do ciężarówek, ramy naprawcze do ciężarówek, wyposażenie warsztatów, ramy blacharskie producent, ramy blacharskie do samochodów ciężarowych, płyta do naprawy karoserii, ramy do naprawy karoserii, rama blacharska producent, rama blacharska cena, frezowanie, toczenie, obróbka metali, docer, ramy blacharskie docer